fbpx

Bawełna satynowa a satyna bawełniana – różnice

Bawełna satynowa a satyna bawełniana – różnice

Jakie są Twoje pierwsze skojarzenia kiedy widzisz te dwie na pozór podobne nazwy? Bawełna kojarzy Ci się pewnie z ubraniami, a satyna być może z koszulą nocną czy pełną szyku i elegancji połyskującą pościelą. Czy zdajesz sobie sprawę, że na rynku dostępne są połączenia obu materiałów? Jeśli chcesz poznać różnice między bawełną satynową a satyną bawełnianą znalazłeś się w dobrym miejscu!

Bawełna vs satyna

Bawełna kojarzona jest z materiałem, z którego produkuje się większość ubrań zarówno tych letnich jak i zimowych, przewiewnych i przede wszystkim wygodnych. Bawełna dzięki swojej naturalnej strukturze doskonale chłonie wilgoć i utrzymuje ciepło. Jest to materiał powszechny, przyjemny w dotyku, którego używa się na całym świecie w przemyśle tekstylnym.
Natomiast przyjęło się, że satyna to szyk i elegancja, materiał uznawany był za niedostępny dla wszystkich, zarezerwowany dla ludzi z tzw. wyższych sfer. Mimo oczywistych plusów, materiały te mają również kilka minusów, które powodują, że należy się zastanowić zanim wybierzemy odpowiedni dla siebie materiał.
Bawełna podczas ciepłych nocy może powodować uczucie gorąca, satyna zaś uczucie chłodu i mniejszej przewiewności, a cena w porównaniu do „zwykłej” bawełny będzie wyższa.

W dzisiejszych czasach nie ma rzeczy niemożliwych! Dzięki pracy projektantów powstał materiał łączący plusy obu materiałów oraz całkowicie zniwelował minusy!

Bawełna satynowa a satyna bawełniana – czy widząc te słowne połączenia wydaje Ci się, że ten pierwszy materiał zawiera więcej bawełny, a ten drugi więcej satyny? Czy to naprawdę są dwa różne materiały? Już śpieszymy z odpowiedzią!

To ten sam materiał!
Stuprocentowa bawełniana pościel ze splotem satynowym nazywana jest satyną bawełnianą lub bawełną satynową, bardzo łatwo je odróżnić, wystarczy przyjrzeć się materiałowi jaki splot został wykorzystany do produkcji tkaniny czy w „kratę” czy w „romb”.

Pościel z bawełny satynowej powinna zainteresować przede wszystkim tych, którzy poszukują pościeli pomiędzy śliską i lekką satyną, a ciepłą i praktyczną w użytkowaniu bawełną. Pościel jest lekko połyskująca, wyjątkowo miękka i przyjemna w dotyku, a to z przekłada się na komfort snu.

Sprawdź dostępne w naszym sklepie internetowym wzory pościeli bawełnianej oraz satyny bawełnianej wykonane ze 100% bawełny bez dodatków sztucznych barwników. Tkaniny, z których wykonujemy nasze produkty posiadają certyfikat Oeko-Tex, który gwarantuje, że są bezpieczne dla dzieci, nie wywołują alergii oraz podrażnień.

Sprawdź nasze pościele!

Wypróbuj nasze produkty

14 dni na zwrot

100% bezpieczne płatności

Przelewy24 / MasterCard / Visa

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 250 zł*

*Na terenie Polski

All rights reserved MARO HOME